25 Φεβ 2016

Νίκησε 2-1 την Ανω Μερά και διεκδικεί την κατάκτηση του τίτλου ο Α.Ο Μυκόνου

Διατηρεί αρκετές πιθανότητες για την κατάκτηση του τίτλου.
H ομάδα μας μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της Άνω Μεράς...
στο τοπικό ντέρμπι της Μυκονού και βρέθηκε ξανά στην 2η θέση του πρωταθλήματος, δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Πανθηραϊκό.

Ο Α.Ο. Μυκόνου προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με ωραίο σουτ του Ράγια έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ στην επανάληψη, η Άνω Μερά ισοφάρισε με τον Γιόγιο να γράφει το 1-1 στο 59ο λεπτό.

Τελικά όμως η ομάδα μας πήρε τη νίκη στο 81΄ καθώς ο Μουρουζίδης ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή από τον Κεραμιδά, ο οποίος και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, και τον Γιάννη Τσάλμα να ευστοχεί στο πέναλτι.

Διαιτητής: Καλορόγιαννης, Επόπτες: Γρυπάρης-Υφαντίδης
Α.Ο. Μυκόνου (Θ. Παχατουρίδης): Σαββόπουλος, Ράγια Χ, Ράγια Ρ (Μωυσίδης), Καρατζάς, Μπαλής, Αργυρόπουλος, Αμπαδίνης (Τσαλμας 70΄),Ξένος, Μουρουζίδης, Μύρτινας, Μπάμπακαρ (Πετράι 79΄)

Α.Σ. Άνω Μερά (Κ. Συριανός): Τζάβρας, Ανδρικόπουλος, Κουτσούκος, Θεοδόρου, Κεραμιδάς, Ασημομύτης Α. (Koυκάς 67' ), Ασημομύτης Ν.,Μπουσάι, Τουρέ, Γιόγιος, Ράπαϊ (45' Δήμα)