7 Νοε 2015

Οι παίδες (U15) του Α.Ο Μυκόνου φιλοδώρησαν με ένδεκα γκόλ τον Ανδριακό

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η πρεμιέρα της ομάδας Παίδων (U15) του Α.Ο Μυκόνου που επικράτησε με 11-0 της........
αντίστοιχης του Ανδριακού για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος U15 ΕΠΣ Κυκλάδων

Η κυριαρχία των «Κυανόλευκων» παικτών του Μάκη Πούλου δεν αμφισβητήθηκε από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, ήταν μονίμως στην επίθεση, βγάζοντας πολύ ωραίους συνδυασμούς και φιλοδώρησαν με ένδεκα γκόλ τον Ανδριακό σκοράροντάς τα επτά στο πρώτο ημίχρονο, από δύο τέρματα πέτυχαν οι Δακτυλίδης (5′, 45′), Δάρας (3′,8′), Μπομπάι (17′,36′) και από ένα οι Νταούντ (36′) . Στην επανάληψη πέτυχαν τέσσερα με τους Δακτυλίδη (53′,69′), Ξυδάκης (61′) και Καραγιαννόπουλο (73′)

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Γιώργου Υφαντίδη.

Αγωνίστηκαν οι:
Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος Ε.): Ψύλλιας, Ζουγανέλης, Μπάτσκα, Τσάνης, Σιώζος, Νταούντ, Καλογεράς, Πανταζόγλου, Μπομπάι, Δακτυλίδης, Δάρας, Ζωγράφος, Ξυδάκης, Πάπα, Καραγιαννόπουλος, Πετράι, Καφεντζής, Κουσαθανάς

Aνδριακός Ο.Φ. (Πιόνας Π.): Kαλογρίδης, Σκόρδος Ι., Σκόρδος Α., Τσέλιος., Παπαδόπουλος, Πετρίσης, Βενέτης, Μήλας, Μεμίτσας